واکنش ظریف به بیانیه‌های مغرضانه دولت آمریکا درباره ایران

ساخت وبلاگ
چکیده : وی در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: «امنیت و ثبات ایران به مردمی متکی است که بر خلاف مردمِ دوستانِ ... با عنوان : واکنش ظریف به بیانیه‌های مغرضانه دولت آمریکا درباره ایران بخوانید :

وی در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: «امنیت و ثبات ایران به مردمی متکی است که بر خلاف مردمِ دوستانِ راستینِ ترامپ در منطقه، از حق رای و اعتراض برخوردار هستند. از این حقوق که به سختی به دست آمده‌اند محافظت خواهد شد و به نفوذی‌ها اجازه داده نخواهد شد با خشونت و ویرانگری آنها را تخریب کنند.»

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و مقام‌های دولت او، از روز آغاز آغاز تجمعات اعتراضی که در برخی شهرهای ایران به آشوب کشیده شد، دست‌کم ۱۰ بیانیه در حمایت از تخریب‌گران صادر کرده‌ و بر ایستادگی در کنار «مردم ایران» تاکید کرده‌اند.

تاکید ترامپ و مقام‌های دولت او بر ایستادن در کنار ملت ایران در حالی است که او از زمان ورود به کاخ سفید، ایران‌هراسی و ایران‌ستیزی را یکی از محورهای اصلی سیاست خارجی خود قرار داده است.

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنان سه ماه پیش خود در یک سخنرانی توهین‌آمیز از مردم ایران به عنوان «ملت تروریست» یاد کرد. همچنین استفاده او از واژه مجعول «خلیج عربی» در آن سخنرانی خشم مردم ایران را به همراه داشت.

ترامپ همچنین از زمان ورود به کاخ سفید با صدور یک دستور اجرایی شهروندان ایران و چند کشور دیگر را از ورود به خاک آمریکا منع کرده است.

...
نویسنده : بازدید : 11 تاريخ : جمعه 15 دی 1396 ساعت: 17:18