جزئیات جدید از شایعه کودتا در اردن؛ برادران ملک عبدالله بازداشت شدند

ساخت وبلاگ
چکیده : پس از آن‌که دفتر پادشاهی اردن با انتشار بیانیه‌ای، اخبار منتشر شده درباره کودتای سه تن از فرماندهان ... با عنوان : جزئیات جدید از شایعه کودتا در اردن؛ برادران ملک عبدالله بازداشت شدند بخوانید :

پس از آن‌که دفتر پادشاهی اردن با انتشار بیانیه‌ای، اخبار منتشر شده درباره فاش کرد.

براین اساس، ملک ش «فیصل» و «علی بن‌الحسین» و همچنین پسرعمویش «طلال بن‌محمد» از ارتش اردن را صادر کرد.

در حالی‌که روزنامه «اکسپرس» انگلیس با استناد به رسانه‌های محلی اردن نوشته است که به دستور پادشاه اردن، دو برادر و پسر عموی وی شده‌اند.

ولی برخی رسانه‌های منطقه‌ای جزئیات دیگری در این‌باره گزارش دادند و خاطرنشان کردند که پادشاه اردن این دستور را به‌منظور جلوگیری از وقوع کودتا در داخل کاخ پادشاهی صادر کرده است.

روزنامه عبری‌زبان «تایمز آو اسرائیل» به نقل از منابعی گزارش داد که دستگاه‌های اطلاعاتی تماس‌های رد و بدل شده میان برادران و پسرعموی پادشاه اردن با مقام‌هایی در عربستان سعودی و امارات را رصد کرده‌اند که برای اجرای کودتا علیه عبدالله دوم برنامه‌ریزی می‌کردند.

این روزنامه اسرائیلی تصریح کرد که هر سه شاهزاده اردنی در حال حاضر تحت اقامت اجباری قرار دارند.

وب‌سابه «بریتبارت نیوز» آمریکا نیز گزارش داد که هر سه شاهزاده با رهبران سعودی برای اجرای کودتا علیه عبدالله دوم، تبانی کرده بودند.

روزنامه «هاآرتص» اسرائیل نیز با تایید این خبر، تصریح کرد که روابط امان و ریاض، به‌دلیل سیاست‌ها و اقدامات شاهزاده «محمد بن‌سلمان» ولیعهد سعودی بسیار تیره شده است.

افتتاحیه مسجد جامع امام حسین (ع) به دست خیرین مسجد ساز...
ما را در سایت افتتاحیه مسجد جامع امام حسین (ع) به دست خیرین مسجد ساز دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : سه شنبه 12 دی 1396 ساعت: 1:06