لیندسی گراهام: ترامپ برای حمایت از ناآرامی‌ها در ایران به توییت اکتفا نکند

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

« و کره شمالی به عنوان منبع تنش‌های فزاینده، سال 2018 را «سالی با خطر شدید» توصیف کرد.

گراهام در گفت‌و‌گو با شبکه خبری «سی‌بی اس» وی درباره ناآرامی‌ها در ایران گفت انجام دهد.

وی در این زمینه گفت: «این‌که تنها به تماشای توئیت‌های بسیار دلسوزانه ترامپ برای مردم ایران باشیم، کافی نیست. شما نباید تنها پیام توئیتری ارسال کنید. شما باید برنامه‌ای را طرح‌ریزی کنید.»

گراهام در عین حال از توییت‌های ترامپ درباره ایران حمایت کرد و همچنین افزود که ترامپ را ترغیب کرده تا در سخنرانی به ایران هشدار دهد که اگر آمریکا به توافق بهتری با ایران نرسد، واشنگتن از برجام کنار خواهد کشید.

 گراهام همچین با بیان این‌که سیاست‌های دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا در قبال ایران کارایی نداشته، گفت که اگر جای ترامپ بود دقیقا خلاف کارهای اوباما را انجام می‌داد.

ترامپ در روزهای گذشته با انتشار چند توییت رسما از ناآرامی در ایران حمایت کرده است. کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا نیز بیانیه‌هایی در حمایت از این رخدادها منتشر کرده‌اند.

گراهام در بخش دیگری از اظهاراتش به مناقشه در شبه‌جزیره کره پرداخت و گفت: «ما فرصت داریم در سال 2018 به برخی عوامل واقعا بد ضربه‌های مرگبار بزنیم.»

وی گفت بر این باور است که در صورت یک آزمایش دیگر موشک بردبلند کره شمالی، سی‌ درصد امکان دارد که آمریکا «از نیروی نظامی علیه کره شمالی استفاده کند.»

وی همچنین گفت اگر کره شمالی یک بمب اتمی دیگر را آزمایش کند، احتمال این امر به 70 درصد افزایش خواهد یافت.

کره شمالی در ماه نوامبر مدعی شد که با موفقیت یک موشک یا قابلیت ضربه زدن به تمامی آمریکا را آزمایش کرده است. این کشور از زمان روی کار آمدن ترامپ در آمریکا و بالا گرفتن لفاظی‌های واشنگتن علیه پیونگ‌یانگ، برنامه موشکی و اتمی‌اش را تسریع کرده و گفته تا زمان دستیابی به موازنه با آمریکا، به این برنامه‌ها ادامه می‌دهد.

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : سه شنبه 12 دی 1396 ساعت: 1:06

close
تبلیغات در اینترنت