چه زمانی کیفیت هوای تهران بحرانی می‌شود

ساخت وبلاگ
چکیده : محمد رستگاری درباره اخباری مبنی بر اینکه گفته می‌شود امروز سه شنبه  شاخص‌های ذرات معلق کمتر از 2.5 م... با عنوان : چه زمانی کیفیت هوای تهران بحرانی می‌شود بخوانید :

محمد رستگاری درباره اخباری مبنی بر اینکه گفته می‌شود امروز سه شنبه  شاخص‌های ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون به 180 رسید و در این شرایط باید تمهیدات جدی اندیشیده شود، گفت: چنین شایعاتی که در این ایام در سال‌های اخیر و حتی امسال مطرح شده کذب محض است.

وی ادامه داد: در سالهای اخیر و امسال در اثنای زمان آلودگی هوا اخبارهای کذب مبنی بر رسیدن شاخص‌ها به 180 منتشر شده که دروغی بیش نیست و دستگاه‌های اندازه‌گیری آلودگی هوا به طور کامل و در صحت اعداد واقعی را بدون هر گونه مشکلی اعلام می‌کنند.

معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تصریح کرد: میانگین شاخصهای ذرات معلق امروز عصر به 146 رسید و بالاترین شاخصها با عدد 170 در منطقه 13 تهران بوده است.

به گفته رستگاری، بنابر این میانگین تهران امروز در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت و به دلیل تداوم آلودگی تمهیداتی در کارگروه مربوطه اندیشیده شد.

وی با بیان اینکه اگر میانگین شاخص‌های ذرات معلق به بالاتر از عدد 300 برسد در شرایط بحران قرار می گیریم ، گفت:  در صورت پدید آمدن این شرایط، فعالیت‌ها تعطیل خواهد شد و ادارات نیز بنابر تصمیمات دستگاه‌های ذیربط تعطیل می‌شوند.

رستگاری تصریح کرد: حتی در صورت رسیدن اعداد بالاتر از 200 نیز تمهیداتی برای مردم در نظر گرفته می‌شود اما خوشبختانه به آن شرایط نرسیده‌ایم و امیدواریم با برنامه‌های پیش‌رو شاهد بهبود کیفیت هوای پایتخت و کلانشهرها باشیم.

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : چهارشنبه 29 آذر 1396 ساعت: 11:46