خرید اوراق سپرده بانک آینده یک سرمایه‌گذاری مطمئن

ساخت وبلاگ
چکیده : برای بسیاری از افراد «اوراق گواهی سپرده سرمایه گذاری»، یکی از آن مواردی است که بار¬ها و در جاهای مخت... با عنوان : خرید اوراق سپرده بانک آینده یک سرمایه‌گذاری مطمئن بخوانید :

برای بسیاری از افراد «‌ها بسته می‌شود و سرمایه‌گذار در قبال سرمایه‌ای که وارد کرده، مقداری سود ثابت بدست می‌آورد.

پرداخت سود در اوراق مشارکت معمولا بصورت یک‌ماهه، سه‌ماهه یا شش‌ماهه است و تضمین پرداخت سود توسط سازمانی که اوراق را منتشر کرده انجام می‌شود. به بیانی دیگر این نوع سرمایه‌گذاری نوعی از حساب پس‌انداز است، در حساب پس‌انداز بلند مدت، شرایط مشابه گواهی سپرده است و در هر دو محصول امکان برداشت زودتر از سر رسید وجه وجود دارد، فقط نرخ سود به نرخ سود قبل از سررسید تغییر خواهد کرد.

اما چرا اوراق گواهی سپرده گزینه ¬ای به نظر می‌رسد؟

در شرایطی که موسسات مالی غیر مجاز با سوء استفاده از کمبود‌های قانونی و به راحتی با سودهای غیر منطقی و کاذب رقابتی خطرناک برای جذب سپرده‌ها به راه می‌اندازند. سپرده¬گذاران باید به دنبال راهی امن برای سرمایه گذاری باشند.

اما در این میان عوامل دیگری نیز دخیل است که می‌تواند باعث محبوببیت و مطلوبیت بیشتر این اوراق شود. یکی از این عوامل قابلیت ضامن شدن این اوراق در بانک‌ها برای دریافت وام است. صاحبان این اوراق سپرده می‌توانند با گرو گذاشتن آن از بانک‌ها تسهیلات مختلف دریافت کنند. با گرو گذاشتن این اوراق دیگر نیازی به جست و جو برای پیدا کردن ضامن جهت دریافت وام نیست. این ویژگی روند اخذ وام را تسریع می‌کند. این مسئله برای بانک‌ها نیز مطلوب تر است. بانک‌ها به دلیل قابل نقد شدن این اوراق تمایل بیشتری به گرو گرفتن این اوراق به نسبت ضمانت چند ضامن حقیقی و حقوقی دارند.

شاید برخی ثابت و تضمینی بودن سود را از معایب اوراق مشارکت به شمار آورند، ولی گروهی دیگر این مسئله را به عنوان یک مزیت نگاه می‌کنند. این دیدگاه دقیقاً به ریسک‌پذیری افراد در یک سرمایه‌گذاری مربوط می‌شود.

...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : دوشنبه 18 دی 1396 ساعت: 0:13