تصویب دو فوریت تعیین یک مکان در پایتخت برای بیان اعتراضات مردمی

ساخت وبلاگ
چکیده : دو فوریت تعیین یک مکان برای بیان اعتراضات شهروندان تهرانی در سی و ششمین جلسه شورای شهر مطرحشد. در شر... با عنوان : تصویب دو فوریت تعیین یک مکان در پایتخت برای بیان اعتراضات مردمی بخوانید :

دو شهروندان تهرانی در سی و ششمین جلسه شورای شهر مطرحشد.

در شرایطی که موضوع از سوی اعضای شورای شهر پیشنهاد شد، نماینده شهرداری تهران اعلام کرد که بهتر است برای مدت یک ماه، این پیشنهاد به تعویق بیافتد.

در ادامه این جلسه، احمد مسجد جامعی گفت: مردم به دنبال اقدامات عملیاتی هستند. در حوزه مقدورات خود، باید اقداماتی را برای بیان اعتراضات به حق مردم مطرح کنیم.

وی افزود: در شورای شهر به دنبال اقدامات امنیتی نیستیم. قرار نیست شیوه اعتراض و محتوای اعتراض را در شورای شهر بررسی کنیم، ما تنها قصد داریم شرایط را برای بیان اعتراضات فراهم کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه شورای شهر و شهرداری ارائه دهنده مجوز اعتراضات نیستند اذعان کرد: اگر ناامنی در جامعه ایجاد شود، اولین خسارت‌ها را خودمان می‌بینیم. در چارچوب وظایف شهروندی، شرایط را باید فراهم کنیم و تلاش ما نیز ایجاد یک فضا برای بیان اعتراضات است.

مسجد جامعی با اشاره به بیان موضوعات مختلف از سوی مسئولان در رابطه با اعتراضات شهروندان تصریح کرد: بار‌ها گفته شده که اعتراض درست و اغتشاش بد است و شهروندان حق اعتراض دارند، اما شرایط برای عملیاتی شدن این موضوع فراهم نشده است.

وی تاکید کرد: در پیشنهاد ارائه شده، آمده است که طی یک بازه زمانی یکماهه، با همکاری وزارت کشور و سایر نهاد‌ها بررسی‌های لازم صورت گرفته و مکانی برای بیان اعتراضات معرفی شود.

در نهایت پس از رای گیری صورت گرفته، فوریت طرح با ۱۰ رای موافق و ۵ رای مخالف به رسید.

افتتاحیه مسجد جامع امام حسین (ع) به دست خیرین مسجد ساز...
ما را در سایت افتتاحیه مسجد جامع امام حسین (ع) به دست خیرین مسجد ساز دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : دوشنبه 18 دی 1396 ساعت: 0:13